Wsparcie w pozyskaniu i rozliczeniu dotacji

Proponujemy;

  • pomoc w procedurach uzyskania dofinansowania,  czyli kto i kiedy może uzyskać dofinansowanie
  • fachowe doradztwo w doborze nowego ogrzewania, czyli  na co można uzyskać dofinansowanie
  • sporządzenie wniosku  i rozliczenie kosztów do wypłaty, czyli wystarczy tylko Twój podpis
  • profesjonalny montaż, czyli my pracujemy, Ty zyskujesz

Dofinansowanie do nowego budynku

Dofinansowanie do montażu pomp ciepła powietrznych i gruntowych dla właścicieli nowych domów.

Wsparcie udzielane jest w formie bezzwrotnej dotacji stanowiącej od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Wielkość dotacji nie uzależniona jest od dochodów beneficjentów. Na zakup i montaż wybranej pompy ciepła można otrzymać od 7 do 21 tys. zł. Poziom dotacji będzie wyższy w przypadku osób fizycznych posiadających kartę dużej rodziny. Na najwyższe wsparcie będą mogli liczyć osoby składające wniosek o dofinansowanie do gruntowej pompy ciepła.

Potrzebujesz konsultacji aby sprawdzić możliwości finansowania i poznać ofertę montażu pomp ciepła? Napisz do nas, dobierzemy najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. 

Skontaktuj się z nami.

Czyste Powietrze Zielona Góra

Dofinansowanie na wymianę pieca węglowego

Nowe warunki dofinansowania

Decydując się na wymianę pieca węglowego można wnioskować o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze oraz z Miasta Zielona Góra.

  • dofinansowanie nawet na 100% kosztów kwalifikowanych
  • wniosek może dotyczyć inwestycji zakończonej lub planowanej
  • dofinansowanie do pompy ciepła w nowo budowanym domu 

Aktualne programy dotacyjne

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z jednorodzinnych budynków mieszkalnych. 

Program obejmuje dofinansowanie na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła oraz termoodernizację budynku, skierowane jest do właścicieli domów jednorodzinnych. 

Wniosek do dofinansowania należy złożyć w formie elektronicznej >> Portal Beneficjenta, następnie papierowej  w WFOŚiGW  odpowiednim dla lokalizacji budynku. Dla województwa lubuskiego adres Zielona Góra ul. Miodowa 3,  kontakt z urzędem

Zakończono nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania w 2022 roku. 

Przewidywany termin wznowienia Programu, wiosna 2023r. 

Dokładne informacje o warunkach dotacji zamieszczono w Ogłoszeniu.

Moje Ciepło

Nowy program dofinansowania na montaż pomp ciepła w nowych budynkach. Przez nowy budynek mieszkalny rozumie się taki, w przypadku którego nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu. Jeśli dokonano te czynności, to nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r. 

Ulga termomodernizacyjna

Ulga przysługuje podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Kwota odliczenia nie może przekroczyć
53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Dokładne informacje o warunkach ulgi przeczytasz tutaj

Sprawdź ofertę dofinansowania

Potrzebujesz więcej informacji o dofinansowaniu do montażu urządzeń grzewczych w  nowych i modernizowanych budynkach, napisz do nas. Odpowiemy na Twój kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres E-mail oraz numer telefonu informacji handlowej Administratorem danych jest INSTAL-ROB Robert Wiśniewicz ul. Wypoczynek 14/3 65-519 Zielona Góra NIP 973-007-31-57. Zgoda może być w dowolnym momencie wycofana z adresu, z którego została udzielona.