Dofinansowanie do pomp ciepła i kotłów gazowych

Proponujemy;

  • pomoc w procedurach uzyskania dofinansowania,  czyli kto i kiedy może uzyskać dofinansowanie
  • fachowe doradztwo w doborze nowego ogrzewania, czyli  na co można uzyskać dofinansowanie
  • profesjonalny montaż, czyli my pracujemy, Ty zyskujesz

Dofinansowanie

Dofinansowanie do pomp ciepła lub kotłów gazowych jest dostępne dla osób fizycznych, właścicieli budynków nowych i istniejących a skorzystanie z niego nie jest związane z zaciąganiem jakiejkolwiek pożyczki czy kredytu.

W Polsce istnieje wiele programów dotacyjnych, m.in. Czyste Powietrze, Mój Prąd, Moje Ciepło czy Ciepłe Mieszkanie, które oferują dofinansowanie na zakup i instalację pompy ciepła lub kotła gazowego. Jest to korzystna inwestycja, ponieważ pozwala zredukować koszt montażu i wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dofinansowania na instalację takiego systemu są pomocne dla osób, które chcą zainwestować w nowoczesną technologię ogrzewania, bardziej ekologiczne i efektywne sposoby ogrzewania swojego dom.

Potrzebujesz konsultacji aby sprawdzić możliwości finansowania i poznać ofertę montażu? Napisz do nas, dobierzemy najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami.

Czyste Powietrze Zielona Góra

Aktualne programy dotacyjne

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z jednorodzinnych budynków mieszkalnych. 

Program obejmuje dofinansowanie na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła oraz termoodernizację budynku, skierowane jest do właścicieli domów jednorodzinnych. 

Zakończono nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania w 2022 roku. 

Przewidywany termin wznowienia Programu, III kwartał  2023r. 

Moje Ciepło

Nowy program dofinansowania na montaż pomp ciepła w nowych budynkach. Przez nowy budynek mieszkalny rozumie się taki, w przypadku którego nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu. Jeśli dokonano te czynności, to nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r. 

Ulga termomodernizacyjna

Ulga przysługuje podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Kwota odliczenia nie może przekroczyć
53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Dokładne informacje o warunkach ulgi przeczytasz tutaj

Sprawdź ofertę dofinansowania

Potrzebujesz więcej informacji o dofinansowaniu do montażu urządzeń grzewczych w  nowych i modernizowanych budynkach, napisz do nas. Odpowiemy na Twój kontakt.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres E-mail oraz numer telefonu informacji handlowej Administratorem danych jest INSTAL-ROB Robert Wiśniewicz ul. Wypoczynek 14/3 65-519 Zielona Góra NIP 973-007-31-57. Zgoda może być w dowolnym momencie wycofana z adresu, z którego została udzielona.